Головна | Реєстрація | Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Історія села » Ясногородка сьогодні

Ясногородське лісництво

Його історія бере початок з 1986 року. Саме тоді, після аварії на ЧАЕС, у Ясногородку та в ближні села було евакуйовано сім'ї лісників з постраждалого району. Тоді ж на базі Дніпровського й було створено в ході реорганізації Ясногородське лісництво, до якого відійшло 3757 гектарів лісових угідь, а точніше сказати, земель, що належали Дніпровському.

В результаті цього люди отримали житло і роботу. А професійного досвіду в них вистачало. Першим лісничим був тут Сахно І. О., котрий до евакуації п'ять років працював у Зимовищанському лісництві Чорнобильського району.

До свого пенсійного віку на новому місці допрацювали і переселенці О. І. Глоба і Ткачук 3. В., яка обіймала посаду помічника лісничого. Певний час, до армії, працював тут майстром лісу і її син Роман.

Багато хто з переселенців трудився в лісництві. Зокрема, С. М. Ющенко, який у перші роки створення підрозділу працював трактористом, – пожежним охоронником лісу. А його син Олексій після закінчення Катюжанського ВТУ працював лісником.

Добрим словом тут згадують водія С. В. Білошицького та лісника А. М. Бодина, які нині уже на пенсії, однак під час реорганізації Дніпровського залишилися працювати в Ясногородському лісництві і багато зробили для його становлення.

Але повернемось до тих, для кого Ясногородка стала другою малою батьківщиною. Під час аварії на ЧАЕС в Ясногородку переселилася ще одна сім'я, про яку хотілося б сказати окремо. Це сім'я Іващенків. Батько - Андрій Харитонович - від дня створення лісництва працював майстром лісу, його син Михайло, який починав лісником, нині теж - майстер лісу. А ще один син - Василь Андрійович Іващенко - це теперішній лісничий, у якого за плечима не лише вища освіта, але й батьків професійний вишкіл, батькова практична наука. А ще - батькова вдача. Лише третій рік, як обіймає посаду лісничого, а вже багато що встиг зробити для лісництва і держлісгоспу в цілому.

Якщо взяти виробничі показники колективу Ясногородського лісництва за перший квартал 2005 року, то підсумок буде такий. При чисельності працюючих 15 людей тут посаджено лісових культур на площі 63 га, проведено лісодоповнення на 26 гектарах, посіяно розсадників на 0,91 га. Протяжність створених мінералізованих смуг складає 50 км, а догляд за існуючими здійснено на 115 км. Обсяг лісозаготівельної продукції становить 1000 кубічних метрів ліквідної деревини від рубок головного користування. Рубки догляду та санітарно-вибіркові рубки проводяться на 320 гектарах.

Це показники суто виробничі. А є ще, так би мовити, й внутрішньогосподарські. Це нещодавно зведене зручне приміщення контори лісництва.

Особлива увага - охороні лісу від пожеж. Адже де-де, а в Ясногородці ситуація особлива. Поруч море, у вихідні тут - цілі загони відпочиваючих. Тільки й дивись, аби пожежі не скоїли. На вихідні Василь Андрійович, за погодженням з директором держлісгоспу В. І. Глущенком, дислокує сюди навіть пожежну машину з центральної служби підприємства. Є у Василя Андрійовича і заповітна мрія - заліснити пустельні місця, де не просто бідні грунти, а майже щирий пісок. Дерева тут приживаються трудно. Та ще й прикоренева губка дошкуляє. Боротися з цією хворобою дерев, що призводить до їх загибелі, і складно, і забарно в часі. І все ж лісничий зі своєю командою, з усіма своїми однодумцями мріють виростити на пустельних місцях повноцінний ліс. І не лише мріють, але й роблять усе для цього.



Категорія: Ясногородка сьогодні | Додав: DKozhemyaka (17.08.2010)
Переглядів: 887 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 MON  
0
Хорошие видно люди .

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Пошук

Copyright KD © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz