Головна | Реєстрація | Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Історія села » Ясногородка сьогодні

Притулок для тварин «Сіріус»

У селі Ясногородка Вишгородського району Київщини дев'ять років працює приватний притулок для тварин ”Сіріус”. В даний час там живе більше 700 собак і котів. Частину тварин підібрали на вулиці волонтери, інших привозять господарі. Деякі собаки і коти самі знаходять шлях в притулок. 

Безпородний пес Жучок прийшов в нове приміщення притулку, яке будують в селі Федоровка, і жив на будівництві. Новий притулок зводять на засоби добродійних внесків від підприємців і небайдужих. Він в 7 км. від Ясногородки. 

Сліпу 10-річну кавказьку вівчарку Кинга привезли волонтери. Пса підібрали на Одеській трасі. Біля заміського ресторану його, швидше за все, кинули господарі. Сліпий з народження метис пуделя Тішка живе в притулку з котами.

По двору притулку пересувається на задніх лапах 3-річний дворняга Кондуктор-кенгуру. Тварина жила в трамвайному депо, поки не потрапила під трамвай. Довелося ампутувати частину передніх лап. Дворняга Малюк також не має задньої лапи, її ампутували. 

Пес Барсик перш ніж потрапити в притулок, переніс декілька операцій. Хтось стріляв в нього заради розваги. Ветеринари вилучили з тіла тварини 20 куль.

В окремих вольєрах сидять собаки, яким кілька років тому вдалося врятувати життя. Їх забрали з комунального притулку для тварин в Бородянці. Тварини до цих пір не довіряють людям.

Дворняга Грім знімався в стрічці з робочою назвою ”Прибульці”. Кінологи сказали, що пес чудово засвоює команди і блискуче справився з роллю.

Коли собаки бачать, що когось вже узяли, сумують

- Ідею створити притулок тварин європейського типу я виношувала давно, - говорить директор ”Сіріуса” Олександра Мезінова, 39 років. - В моїй сім'ї з дитинства було багато тварин: декілька собак, кіт, навіть жили їжаки і сова. Батьки підбирали тварин пораненими і лікували.

Спочатку жінка створила добродійний фонд ”Сіріус”, щоб збирати кошти на притулок. Але зрозуміла, що це може розтягнутися на роки, а тварини потребують невідкладної допомоги. Тому паралельно з фондом почала створювати притулок. 

- Багато людей сприймали ці плани скептично, - згадує жінка. - Спочатку доводилося розраховувати на власні сили. Згодом знайшлися ті, хто почав допомагати.
Спочатку небайдужі приносили їжу для тварин, допомагали наглядати і прибирати. Кілька років тому почав допомагати фонд ”Народне посольство України”, який очолює Леонід Кравчук. Згодом залучилося ще декілька фірм. Наприклад, черкаська ”Термінал сервіс” вже три роки допомагає крупами, а ”Кріворожцемент” виділила кошти на придбання їжі і ліків. Представники фірм ”Марс” і ”Клуб 4 лапи” продають для притулку корм із знижкою і передають їжу. Деякі місцеві магазини продають із знижкою м'ясо і м'ясні залишки.

Щомісячно на потреби притулку йде майже 25 тис. грн. Це кошти на їжу, ліки, будівельні матеріали для ремонту вольєр.

У столичних мережах ”Книжковий супермаркет”, гастрономі ”Шереметєвський” і деяких ветеринарних аптеках стоять бокси для збору пожертвувань на притулок ”Сіріус”. 

- Ми не відмовляємося від допомоги, - розповідає Мезінова. - В притулку працює вісім місцевих. Їм важко, тому часто допомагають волонтери.

Раз на тиждень тварин приїжджає оглядати ветеринар. Лікарі Троєщинськой комунальної ветеринарної клініки лікують їх безкоштовно.

У Федорівці вже звели будівлю для котів. У нім утеплений піл і приміщення для котів і кошенят. Житло для собак будують. Планують обладнати операційну, майданчик для дресирування, тут працюватимуть кінолог і ветеринар. 

Люди знаходять адресу притулку завдяки листівкам і сайту: www.dogcat.com.ua. Привозять або передають допомогу. Приїжджають, щоб узяти тварину.

- Беруть переважно породистих собак, - говорить директор притулку. - На метисів увагу звертають рідше, хоча серед них багато добрих і зраджених тварин. Коли собаки бачать чужих людей, розуміють, що приїхали узяти когось з них в сім'ю. Кожна тварина намагається себе прорекламувати - стають біля сітки вольєри і дивляться зрадженими очима. А коли бачать, що когось з собак вже узяли - сумують.

Як допомогти?

Вихованцям пріюта”сиріус” необхідні теплі речі, ковдри і пледи, миски і повідці, корм, крупи тощо. Серед найнеобхідніших лікарських препаратів і засобів: мазь ”Офлокаїн”, ”Чемі спрей”, ”Дронтал-юниор”, протигрибкові мазі, бинти, сиропи ”Бромгексин”, ”Лазолван”, одноразові шприци тощо.

Безпородного пса Знайду заберуть до Америки

Американка Лорі, яка працює в Києві, кілька місяців тому забрала з притулку ”Сіріус” безпородного пса Знайду. Через декілька років жінка повернеться в США. Тварину візьме з собою.

Пса перевезли до Києва з села з господинею. Бабусю родичі забрали в квартиру, а собаку залишили на вулиці. Спочатку родичі щодня виносили Найді їжу, а потім почали відгонити. Сусіди передали її в притулок.

- У Лори з дитинства був схожий собака, - говорить директор притулку ”Сіріус” Олександра Мезінова. - Але коли тварина потрапила в сім'ю, довелося привертати зоопсихолога Сергія Клічко. Він допоміг новим господарям порозумітися з твариною. 

Категорія: Ясногородка сьогодні | Додав: DKozhemyaka (17.08.2010)
Переглядів: 2134 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Пошук

Copyright KD © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz