Головна | Реєстрація | Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Історія села » Видатні люди села

Будні Ясногродської лікарні

В селі Ясногородка, було відкрито медамбулаторію відразу після закінчення війни. Фельдшером медамбулаторії була Беззубенко Параска Назарівна – ветеран ВВв. Через 5 років приїхала працювати акушеркою Леонченко Ганна Іванівна – учасниця Великої Вітчизняної війни.

Вони вели прийом хворих і обслуговування населення Ясногородки до відкриття стаціонару.

В далекому 1959 році, після закінчення медучилища, я приїхала працювати в Ясногородську дільничу лікарню на посаду чергової медсестри стаціонару. Стаціонарне відділення було відкрите в серпні місяці 1959 року. Стаціонар було збудовано на кошти колгоспу „ 1 Травня”, яким керував Гончар Микола Петрович. Першим головним лікарем був Горголь Василь Якович, але він працював недовго. В жовтні місяці 1959 року він звільнився з посади і виїхав працювати в Київ. На його місце прийшов лікар-терапевт Масюк Василь Якович. Стаціонарне відділення на 25 ліжок. Медсестрами в стацонарі були Курта Надія Григорівна, Овсюхно Ольга Іванівна, Козлова Валентина Анатоліївна, Салюта Лідія Павлівна, ст. м/с Правик Софія Афанасіївна (її брат Павло, неоднаразово приїжджав в Ясногородку, загинув при ліквідації аварії на ЧАЕС) і працювала я, Калюжна-Ждан Галина Іванівна.

Ясногородська дільнична лікарня обслуговувала населення таких сіл: Ясногородку, Толокунь, Рудню-Толокунську, Сухолуччя, Дмитрівку, Петрівськ.

Наша лікарня, спочатку була дерев’яна, але ми своїми силами привозили будматеріали з села Гаврилівни: пісок, глину, а працівники колгоспу обклали її цеглою. Поступово лікарня стала поповнютися медперсоналом, став змінюватись профіль ліжок. Вже було в нас: 5 хірургічних ліжок, 5 дитячих, 5 пологових і 10 терапевтичних. Крім терапевта, в нас були два педіатри, стоматолог, 0,5 ставки хірурга, 0,5 ставки рентгенолога, рентгенлаборант, лаборант клінічної амбулаторії, 2 ставки акушерки, санфельдшер, бухгалтерія. В 1961 році було збудовано медамбулаторію коштами радгоспу „Козаровицький” і допомогою силами медпрацівників.

Колгосп „1 Травня” було ліквідовано і утворено радгосп „Козаровицький” з трьох сіл: Ясногородки, Глібівки, Козаровичів з центральною садибою в с.Козаровичі. А в 1963 році на території Ясногородської лікарні було збудовано аптеку №23. Управляючий аптекою, Барташнік Юзеф Леонтійович, брав участь в будівництві аптеки, де і тепер працює завідуючим.

Село Ясногородка, на той час, було мальовниче, незабутнє. Охайні невеличкі сільські хати, які потопали в зелені дерев влітку, а навесні – у цвітінні їх. Ясногородку прикрашав Славутич-Дніпро, з великими луками та озерами на них.

Вулиці села були вимощенні, багнюки не було, тому, що в колгоспі була дорожня бригада, яка слідкувала за станом доріг, і вчасно їх ремонтувала, смітників таких не було, як тепер можна побачити. За селом був колгоспний сад, фруктовий. В саду були вишневі алеї. Весною як зацвіте сад, то такої краси передати не можна словами: цвіт дерев і щебетання пташок – рай та й годі. Але ту красу бездушні люди знищили.

На той час в Ясногородці були: корівник, конюшня, свиноферма, пташник, тракторна бригада, гараж, кузня, млин, столярно-будівельна майстерня, пасіка. Трактори, машини, пасіку забрали в Козаровичі, все інше позакривали, розпродали, розібрали, а сад викорчували! Лише залишилась місцевість, що називається „сад”.

Лікарня наша продовжувала поповнюватись кадрами. Більшу допомогу стали давати населенню. Відкрилась клінічна лабораторія, фізкабінет. Правда, і лікарні головні часто мінялись, але стаціонар працював з великим навантаженням. На території лікарні було збудовано пральню, харчоблок, гараж, котельню.

Для всіх середніх медпрацівників було поділено село на дільниці. Раз на т

иждень ми робили подвірні обходи, виявляли температуру хворих, перевіряли санітарний стан подвір’їв, вулиць і доповідали головному лікарю. Санітарний фельдшер і медсестра два рази на тиждень перевіряли санітарний стан школи та учнів.

З часом Димерська лікарня розбудувалась, а в Ясногородській лікарні стали міняти профіль ліжок. Ліжка знов стали терапевтичними, а в 1999 році закрили Ясногородську дільничу лікарню, і в Ясногородці залишилась медамбулаторія з лікарем-терапевтом Рутяном Анатолієм Петровичом на чолі.

Ждан Г.І. 2007р.

Категорія: Видатні люди села | Додав: DKozhemyaka (17.08.2010)
Переглядів: 674 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Пошук

Copyright KD © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz